T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / İNEGÖL - İnegöl Halk Eğitimi Merkezi

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliğimize Bekliyoruz.

HAYAT BOYU SİZLERLEYİZ.Hayat Boyu Öğrenme Haftası 1-7 Haziran etkinliklerimizden olan sergimiz ve tanıtımımız İnegöl Uzun sokakta 03.06.2021 perşembe günü saat 13.00'da yapılacaktır.Katılımlarınız bizleri mutlu edecektir.

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI29-05-2021

Bakanlığımıza bağlı her tür ve seviyedeki resmî ve özel eğitim kurumlarının tabi olduğu ilgi Yönetmelik'te yapılan değişiklikler 15.10.2020 tarihli ve 31275 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu değişiklik ile Haziran ayının ilk haftası "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" olarak belirlenmiş olup 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında ilk defa kutlanacaktır.

Bakanlığımızca, hayat boyu öğrenme kapsamındaki eğitim öğretim faaliyetleri aracılığıyla; bireysel, toplumsal gelişim ve istihdam öncelikli bir yaklaşımla bireyin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda; her tür ve seviyedeki resmî ve özel eğitim kurumlarında sınıf içi, sınıflar arası, eğitim kurumu düzeyinde ya da eğitim kurumu dışında okul-veli iş birliğinde gerçekleştirilmesine yönelik sosyal etkinliklerin planlanması, hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkes için eğitim anlayışıyla "Hayat Boyu Öğrenme Haftası"nın kutlanması ve hayat boyu öğrenme kurumlarımızın tanıtılması amacıyla kutlanacaktır.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 28.05.2021 - Güncelleme: 01.06.2021 23:26 - Görüntülenme: 101
Kaynak: Bursa Meb.
  Beğen | 0  kişi beğendi