T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / İNEGÖL - İnegöl Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

May

Nis

Nis

Nis

Nis

Nis

Şbt

Ara

Ağu

AÇIK LİSE 3. DÖNEM DİPLOMALARINIZI 05.08.2021 TARİHİNDEN İTİBAREN

KURUMUMUZDAN ALABİLİRSİNİZ.

Ağu

Tem

   İnegöl kaymakamı Sayın Eren Arslan'ın başkanlıkyaptığı toplantıda İnegöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü nün bir yıllık kurs çalışmaları ve projeleri ile önümüzdeki sene yapılacak olan kurslar ile yapılacak olan kurs planlamaları hakkında bilgi verildi. Toplantının sonunda İnegöl halk eğitimi merkezi Müdürlüğü'nün kursiyerlerince hazırlanan 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günü temalı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Tem

KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR.

Haz

Açık Öğretim Kurumları(Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu), 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 3. Dönem Kayıt Yenileme İşlemleri 28 Haziran 2021 Tarihine Kadar Uzatıldı.

Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı olup uzaktan eğitim sınavlarına katılmak isteyen, doğum tarihi 2 Haziran 2004(dahil) ve daha öncesi doğumlu olan öğrenciler kayıt yenileyebileceklerdir.  

Genel Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyetlerini yürüten açık öğretim okullarının 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavları için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin ilgi Olur doğrultusunda 18 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılması uygun görülmüştür. Açık öğretim okullarının 3. dönem sınavları için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini belirtilen sürede yaptıramamış öğrencilerden kayıt işlemlerinin uzatılması ile ilgili yoğun talep gelmektedir. Bu nedenle;

Açık Öğretim Ortaokulu kayıt şartlarını taşıyan öğrencilerin Açık Öğretim Ortaokuluna ilk kayıt işlemlerini yaptırabilmesi, 2 Temmuz 2004 tarihinde ve/veya öncesinde doğan Açık Öğretim Lisesi kayıt şartlarını taşıyan ilköğretim/ortaokul mezunu öğrencilerden e-Okul/Açık Öğretim Ortaokulu Bilgi Yönetim Sistemi'nde kaydı olan öğrencilerin Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt işlemlerini yaptırabilmesi,

Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ile Açık Öğretim imam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinin kayıt yenileme işlemlerinin 28 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılması Başkanlığımızca uygun görülmektedir.

Haz

Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme Kursu

Kursa katılanlara kurban kesmenin önemi, anlamı, temizlik, kurban kesiminde dikkat edilecek hususlar, kurban kesilecek yerlerin, tanzimi, hayvan sağlığı ve refahı, kesim öncesi ve kesim sonrası muayene, çevre bilinci, etlerin saklanması ve muhafazası, insan sağlığı ve iş güvenliği açısından alınacak önlemler, yaralanmalara karşı alınacak önlemler, ilk yardım konularında eğitim verilmiştir. 

Haz

Yediden yetmişe elele hepberaber gelişen, üreten kursiyerlerimizle yarınlara emeğin, eğitim, öğretimin öyküsünü taşıyoruz. Tüm ekibimiz çalışanlarımızla birlikte özveri, güven ve mutlulukla sizlerle olmaktan gurur duyuyoruz.Hepinize teşekkür ederiz.